وبسایت رسمی مهندس غلامعلی سفید

1396/03/10 :

اولين نشست غير رسمي منتخبين پنجمين دوره شوراي شهر يزد

بسم الله الرحمن الرحيم
دیروز سه شنبه نهم خرداد ماه اولین جلسه غیر رسمی هم فکری بین منتخبین شورای اسلامی شهر یزد در دوره پنجم تشکیل شد. به نظر من این اقدام از کارهای مفید و خوب است که قبل از تشکیل رسمی شورا هماهنگی و هم فکری هایی بین افراد به وجود آید تا به نکات مشترکی برسیم؛ چرا که می شد 6 نفری که از یک جریان خاص در قالب یک لیست انتخاباتی وارد شورا شدند بگویند که چند نفر از منتخبین دیگری هم که در آن لیست نبودند با ما هم سو هستند و ما می توانیم اهدافمان را پیش ببریم ولی ما نمی خواستیم که این اتفاق بیفتد؛ بلکه خواستیم همگی با هم و همدلی هم کار ها را شروع کنیم و از افراد تقاضا داریم که درک کنند که حضور در یک لیست الزامی به هماهنگ بودن باهم نیست و اخلاقا متعهد هستیم که هر 11 نفر باهم کار کنیم و کل مجموعه را در نظر بگیریم. اولین جلسه بیشتر به آشنایی افراد با یکدیگر و بيان نظرات هم گذشت و هر نفر دیدگاهش را در مورد شورای شهر و شهرداری در 5 دقیقه بیان کرد و با جمع بندی های صورت گرفته جلسه تقریبا دو ساعت طول کشید. یکی از نکات مثبت جلسه این بود که هر 11 نفر حضور داشتند و فعالانه مشارکت کردند و نظراتشان را بیان کردند. امیدواریم با تکرار این جلسات نزدیکی فکری بیشتری ایجاد شود. در این جلسه به بحث در مورد اولویت ها، پروژه های نیمه تمام و سازمان شهرداری پرداخته شد. محور این جلسه موضوعات فرهنگی و اجتماعی بود. همچنین نتیجه گیری شد که با بعضی از مسئولین استانی دیدارهایی برگزار شود و نقطه نظرات خوب و موثری در مورد اداره امور شهر بیان شد و قرار شد که دستورات جلسات بعد در کارگروهی که مشخص شد، تنظیم شود و کار به همین منوال ادامه یابد.
از دوستان عزیزی که اطلاع رسانی می کنند خواهشمندیم که واقع بینانه با این موضوع برخورد کنند و نقدهای سازنده ای به ما و فعالیت ما داشته باشند. مثلا محل نشست را دست آویز نکنند برای تخریب و نقد بی انصافانه که مثلا در فلان هتل جلسه ای برگزار شد و منتخبین فقط در آن جا نشستند و خوردند و افطار داشتند.
در واقع این جلسه در عصر یک روز رمضان برگزار شد و تا زمان افطار ادامه داشت و برای افطار هرکس به مقصد مورد نظر خود رفت. ما از اطلاع رسانی درست و سالم استقبال می کنیم. آنهایی را که اطلاع رسانی می کنند، نقد می کنند و نظر می دهند خیلی دوست داریم و از آنها خواهش می کنیم شفافیت را سر لوحه کار خود قرار دهند.
غلامعلي سفيد
شبکه های اجتماعی
کاندیدای شورای اسلامی شهر یزد
مهندس غلامعلی سفید
کلیه حقوق مادی و معنوی ، متعلق به وبسایت رسمی مهندس غلامعلی سفید می باشد .